Proslava Ivanja u Kozarevcu

26 Lipanj, 2018

Turistička zajednica područja Dravski peski u suradnji s Općinom Kloštar Podravski i Udrugom žena Kozarevac organizirali su Ivanje u Kozarevcu. Želimo se zahvaliti svima koji su sudjelovali na Kozarevečkoj grahijadi koja je okupila 22 ekipe koje su se natjecale u kuhanju graha, Memorijalnom malonogometnom turniru Franjo Santo za juniore i seniore koji je okupio ukupno 11 ekipa, Podravki d.d. na velikoj pomoći oko suncobrana kao i svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom uveličali proslavu. Program je započeo jutarnjom Svetom misom nakon koje se polagao vijenac na grobu Franje Santo, dugogodišnjeg nogometaša i trenera NK Bušpana iz Kozarevca, ali prije svega velikog nam prijatelja. Nakon polaganja vijenca uputili smo se na Svetu misu koja je počela u 11 sati. Popodnevni program započeo je u 15 sati na nogometnom igralištu Memorijalnim malonogometnim turnirom Franjo Santo za juniore gdje su nastupale ekipe iz Kozarevca, Kloštra Podravskog, Prugovca i Budančevice. Prvo mjesto osvojila je domaća ekipa iz Kozarevca. U 16 sati započela je Kozarevečka grahijada koja je okupila čak 22 ekipe kojima se još jednom od srca zahvaljujemo. Okupile su se ekipe iz različitih mjesta, općina, županija te smo na to izuzetno ponosni. Neponovljivi gospodin Vid Balog bio je animator cijelog dana i svojim komentarima nasmijavao sve prisutne. Stručni žiri za ocjenjivanje graha u sastavu Dražen Đurišević i Božo Đurinčić odlučili su da je najbolji grah skuhala Udruga zelenih Lipa iz Prugovca, drugo mjesto pripalo je LU Srndać iz Kloštra Podravskog dok je treće mjesto osvojila ekipa Vinogradara i voćara Šiljer Kloštar Podravski. Memorijalni malonogometni turnir Franjo Santo za seniore okupio je 7 ekipa : Mladost Kloštar Podravski, Bušpan Kozarevac, Suha Katalena, Prugovac, Croatia Grabrovnica, Kozarevac i Otrovanec. Prvo mjesto osvojila je momčad NK Mladost KP koja u finalu pobijedila momčad Bušpana boljim izvođenjem jedanaesteraca dok je treće mjesto osvojila momčad NK Croatie iz Grabrovnice koja je bila uspješnija od NK Otrovanec. U bogatom programu održane su i dječje igre, a u 22 sata upaljen je Ivanjski kres koji su i ove godine pripremile obitelji Imbrišić uz pomoć mještana te im se stoga zaista zahvaljujemo na pomoći. Kako je bilo procjenite sami u bogatoj fotogaleriji.